KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15873021
nr 1587 3021
Signe Löfgren
(1874-1964), Sverige
Blomsterstilleben. Signerad, daterad 1941. Akvarell, yttermått inklusive ram: 42x52cm
Signe Hallström, född Löfgren, svensk konstnär född 1874, död i Stockholm 1964.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 11 december 2023
kl 20:55:27
26/11 21:55:05
11 dec
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Signe Löfgren
Läs mer om Signe Löfgren